ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Audio Svetelná a Kino technika Hudobné nástroje a príslušenstvo

Audio - AUSTRIAN AUDIO /

Hoci sa meno Austrian Audio na svetovom trhu profesionálnej audiotechniky výraznejšie skloňuje až od polovice roku 2017, nemožno tohto rakúskeho výrobcu mikrofónov a slúchadiel v žiadnom prípade považovať za nováčika. Za značkou totiž stojí 22 pôvodných inžinierov, manažérov a konštruktérov, ktorí sa po uzavretí niekdajšieho vývojového centra firmy AKG vo Viedni rozhodli zužitkovať svoje doterajšie skúsenosti s výrobou špičkových zvukových zariadení v rámci úplne nového projektu, ktorý si kladie za cieľ znovu vrátiť na trh mikrofóny s hrdým označením „Made in Vienna“. O tom, že know-how firmy nie je práve malý, svedčí okrem iného to, že aktuálny konštrukčný team sa môže dohromady pochváliť viac ako 330 rokmi kumulatívnych skúseností v audio odbore.

K prvým produktom s logom Austrian Audio patria pokročilé mikrofóny OC18 a OC818, využívajúce výnimočné vlastnosti ručne vyrábanej keramickej kondenzátorovej kapsule CKR12. Nové výrobky pochopiteľne na jednej strane ťažia z odkazu a zvukovej kvality legendárnych rakúskych mikrofónov, na strane druhej však rozvíjajú aj úplne nové myšlienky a koncepcie, ktoré vkladajú do rúk moderných zvukárov, producentov a hudobníkov pokročilé a doposiaľ nevídané nástroje, ktoré budú nepochybne ovplyvňovať technológiu spracovania. zvuku v blízkej budúcnosti.

Vo výrobnom portfóliu pochopiteľne nechýbajú ani prvotriedne slúchadlá. Zaujímavosťou sú unikátne softvérové aplikácie a pluginy Polardesigner a Polarpilot určené na diaľkové ovládanie zvukových a smerových charakteristík mikrofónov prostredníctvom PC/Mac/iOS/Android, alebo ich dodatočnú zmenu pri postprodukcii v DAW.

So značkou Austrian Audio sú však taktiež spojené inovatívne patenty a špeciálne technológie používané vo sfére akustiky, letectva, audio meničov, telekomunikácií, v meracích prístrojoch aj zariadeniach na potlačenie hluku používaných po celom svete.

Je teda celkom isté, že sa s menom tejto rakúskej firmy budeme v hudobnej sfére stretávať čoraz častejšie.