ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Audio Svetelná a Kino technika Hudobné nástroje a príslušenstvo

Audio - NEUTRIK /

Vo svete existuje len niekoľko málo značiek, ktoré by mali vo svojom odbore také významné, nespochybniteľné a neotrasiteľné postavenie, ako má výrobca elektronických konektorov Neutrik.
Firma, ktorá vznikla v roku 1975 v Liechtenštajnsku, má dnes svoje výrobné či dodávateľské kapacity aj v USA, Veľkej Británii, Francúzsku, Číne, Hong Kongu, Indii alebo Nemecku a disponuje exkluzívnymi distribučnými sieťami v 80 krajinách celého sveta.

Pôvodná idea – dodávať špičkové a inovatívne produkty, ktoré budú ťažiť z najnovších poznatkov mechaniky i elektroniky a byť vďaka tomuto prístupu vždy „o jeden krok vpred“ postupom času vyústila v rad vlastných originálnych patentov, ktoré boli nasledované veľkým počtom výrobných licencií, ktoré Neutrik udelil svojim partnerom aj konkurentom.

Je nespochybniteľným faktom, že zákazníci konektory Neutrik trvalo vnímajú ako jasný etalón kvality, podľa ktorého sa porovnávajú produkty ostatných výrobcov. A treba priznať, že sa takmer nestáva, aby produkt so značkou Neutrik nebol automaticky tiež považovaný za špičkový produkt vo svojej triede. Jednoducho povedané – pokiaľ audio profesionál hovorí o konektoroch, má vždy na mysli Neutrik.

Svedčí o tom napokon aj skutočnosť, že mnoho registrovaných obchodných názvov produktov značky Neutrik sa postupom času zažilo ako všeobecné označenie určitého typu konektora. Za všetky spomeňme napríklad: etherCON®, powerCON®, či speakON®.

Produktové portfólio značky zahŕňa celú škálu signálových konektorov pre audio, video, lighting, nechýba samozrejme ani konektory dátové, napájacie a špeciálne, pre priemyselné aplikácie. Súčasťou výroby sú tiež patchboxy, patch panely aj kabeláž na ich prepojenie, switche pre optické dátové prenosy, široká paleta príslušenstva, redukcií, adaptérov a impedančných transformátorov.

Firma produkuje všetky typy konektorov používaných v audio sfére: XLR, TRS, TS, RCA, BNC, SpeakON, PowerCON, PowerCON 32A, PowerCon TRUE1, EtherCON a OpticalCON. Medzi produktmi nájdeme aj špeciálne konektory pre multimediálny prenos dát – USB, HDMI, FireWire, D-Sub v profesionálnom prevedení s mechanickou poistkou. V portfóliu nechýbajú ani špeciálne štúdiové patchbaye a prepojovacie káble s konektormi Bantam.

Všetka výroba zodpovedá podmienkam noriem ISO 9001-2008, čo zákazníkom zaručuje trvalú, stabilnú kvalitu a z nej plynúcu spoľahlivosť. Vedenie firmy bolo tiež ocenené významným certfikátom konformity SQS.