ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Audio Svetelná a Kino technika Hudobné nástroje a príslušenstvo

Audio - Q-SYS /

Značka Q-SYS je AV/C divíziou americkej spoločnosti QSC, ktorá je celosvetovo uznávaným lídrom v oblasti návrhu, konštrukcie a výroby audio riešení. QSC je výrobcom audio produktov, od výkonových zosilňovačov, reproduktorov, digitálnych mixážnych pultov, až po digitálne signálové procesory a sieťové platformy Q-SYS pre audio, video a riadenie.
Spoločnosť QSC, LCC má 2 obchodné divízie. QSC Pre Audio a Q-SYS.

Značka Q-SYS vznikla v roku 2009 a predstavuje cloudovú platformu pre audio, video a riadenie (AV&C) postavenú na modernej štandardizovanej IT architektúre fungujúcej ako robustný partnerský ekosystém. Q-SYS je rozvíjaný ako užívateľsky prívetivé, unifikované a škálovateľné riešenie so zameraním na korporátnych klientov, štátnu správu, školstvo, pohostinstvo, eventové firmy, kiná, nemocnice alebo dopravu. Vďaka zjednoteniu hardvérovej a softvérovej platformy a používaniu bežných IT štandardov umožňuje jednoduché rozširovanie ekosystému ďalším partnerom, vývojárom a tvorcom.

História spoločnosti QSC siaha až do roku 1967, kedy Patrick Howe Quilter, študent inžinierstva s veľkým záujmom o elektroniku a hudbu dozvedel, že basgitarista zo stredoškolskej kapely jeho brata hľadá cenovo dostupný basový zosilňovač. Keď sa Quilter dozvedel, že jeho rozpočet je 250 USD povedal: „Za také peniaze by som pravdepodobne dokázal niečo vyrobiť.“ A tak sa zrodil prvý QSC zosilňovač. Neskôr opustil školu a za finančnej podpory rodiny a priateľov založil roku 1968 svoju spoločnosť.
Začínal s predajňou v Costa Mesa v Kalifornii, v ktorej sa aj vyrábalo. Prvými zamestnancami boli väčšinou priatelia a prvé gitarové zosilňovače niesli názov Duck Amp a Quilter Sound Thing. Spoločnosť niesla meno Quilter Sound Company, ktoré sa neskôr skrátilo na „QSC“ a mnoho rokov bola známa ako QSC Audio Products, Inc. V roku 2015 bola spoločnosť oficiálne premenovaná na QSC, LLC.

Dnes je sídlo Q-SYS stále v Costa Mesa v Kalifornii s regionálnymi pobočkami v Sinsheime (Nemecko), Bouldere (Colorado), Bengalúre (India) a Hongkongu, spolu s kanceláriami pre školenia, rozvoj trhu, predaj a podporu a distribučné centrá v Severnej a Južnej Amerike, Európe, Ázii a na Strednom východe.