ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Audio Svetelná a Kino technika Hudobné nástroje a príslušenstvo

Audio - DRAWMER /

So zvukom výrobkov nesúcich logo Drawmer sa od roku 1982, kedy táto britská firma predstavila svoj prvý a následne tiež nebývalo úspešný produkt, stretávame prakticky každý deň, pri každom spustení rádia, televízie, alebo návšteve koncertu. Tým prvým produktom bol dynamický procesor – Gate označený DS201, ktorý vo svojej dobe predstavoval úplný prielom v spracovaní zvuku najmä pri bicích nástrojoch.

V súčasnosti môžeme vo firme Drawmer vysledovať dve hlavné produkčné line: Tou prvou sú posluchové kontrolery, pokrývajúce kompletné spektrum tejto oblasti od HiFi aplikácií cez home recording až po profesionálne postprodukčné štúdiá zaoberajúce sa filmovým surroundom. Druhú líniu potom predstavujú sofistikované analógové procesory, umožňujúce netradičnú úpravu zvuku prostredníctvom kreatívnej práce so stereobázou, elektrónkovou či tranzistorovou saturáciou, viacpásmovou kompresiou, ladením priebehu kompresných kriviek, či úpravou harmonických kmitočtov. Doplňujúci sortiment potom tvoria chytré produkty určené najmä na ochranu reproduktorových systémov, signálovú distribúciu, riadenie WordClock, alebo filmové natáčanie v teréne. Zabúdať však nesmieme ani na softvérové pluginy, ktoré prevádzajú tie najúspešnejšie analógové produkty značky do digitálneho sveta.

Ako teda môžeme vidieť, Drawmer sa od začiatku profiluje predovšetkým ako značka vizionárov, ktorá pravidelne „predbieha dobu“ a už dnes vyrába to, čo budú hudobní profesionáli potrebovať zajtra. Pre Drawmer je typické to, že nikdy nespí na vavrínoch a neustále sa snaží prichádzať s úplne novými nápadmi a vylepšovať aj to, čo je zdanlivo už úplne dokonalé.