ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kino Družba Margecany - kino štandardu E-Cinema HD

Digitalizácia kina Družba v Margecanoch je jedným z mála projektov, ktoré získali v tomto roku dotáciu z AVF. Po pár mesiacoch dostal tento projekt konkrétnu podobu a koncom tohto mesiaca sa začína využíva pre miestne projekcie nová technológia.

Použité produkty

Christie Digital Systems, Denon, Work, Klotz,

Výhody systému

Kino Družba už pred časom začalo realizovať projekcie pomocou ekonomického riešenia s malým dataprojektorom. Výsledok takéhoto riešenia však nebýva pre divákov uspokojivý. Nová technológia ponúka vyšší štandard vo všetkých smeroch. Výhodou systému je univerzálnosť, jednoduchá obsluha a nízke náklady na prevádzku. Inštalácia bola zrealizovaná v spolupráci s technickým úsekom OÚ Margecany. Precízne nastavenia priestorového zvuku Dolby bolo realizované meracím setom NTi Audio.

Informácie o inštalácii

» Zvuk

Pôvodný aktívny PA systém, Denon DN-500AV, Work Mino 6

» Obraz

Projektor Christie LWU505, štandardný objektív 1,7-2,89:1, teleobjektív 2,89-4,6:1,
Pioneer BD prehrávač, motorizované skladacie plátno

» Projekčná kabína

Základné komponenty sú umiestnené v pôvodnom racku. O spracovanie zvuku sa stará osvedčený procesor Denon. V kabíne bol osadený projektor Christie LWU505. K dispozícií je širokouhlý objektív pre formát 2,40:1 a teleobjektív pre formát 16:9.

» Kinosála

V kinosále boli nainštalované pôvodné aktívne dvojpásmové reproduktorové sústavy. Centrálny reproduktor je umiestnený za plátnom a kanály L/R sú umiestnené na portáli aby ich bolo jednoduché využiť aj pre spoločenské podujatia. Priestorový efekt zabezpečuje 12 kompaktných boxov Mino6 s výkonom 80W a priestranným zvukovým pokrytím 140x140 stupňov.