ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Zvuková technika Svetelná a Kino technika Hudobné nástroje a príslušenstvo

Svetelná a Kino technika - Barco / Projektory pre digitálne kiná

Barco je svetový technologický výrobca, ktorý vyvíja a vyrába vizualizačné systémy pre profesionálov. Skúsenosti a široké portfólio vlastných produktov umožňujú spoločnosti dodávať kompletné systémy na kľúč. Na celosvetovom trhu zaujíma dominantné postavenie. Barco (NYSE Euronext Brussels: BAR) má aktivity vo viac ako 90 krajinách sveta a zamestnáva okolo 3 300 zamestnancov. Belgický výrobca Barco je priekopníkom v oblasti digitálnej kinematografie už od samého začiatku. V júni roku 2000 sa podieľal na svetovo prvom digitálnom sieťovom prenose a projekcii filmu "Titan A.E.". Od tej doby jeho digitálne projektory oslňujú vynikajúcou kvalitou obrazu a bezkonkurenčnými technologickými inováciami. Počas uplynulých rokov Barco predstavilo ako prvé vo svojom obore nespočetné množstvo noviniek; napríklad hermeticky zapuzdrený optický engine, modulárny dizajn, triple flash 3D technológiu na celom čipe a mnoho ďalších inovácií.

Na základe mnohoročných skúseností Barco vyvinulo novú generáciu modulárnych projektorov sérieDP2K, ktoré dnes predstavuje ako prvý na svete a takto opäť potvrdzuje svoju vedúcu pozíciu. Projektory sú vybavené najmodernejšími čipmi DLP Cinema ® od Texas Instruments a ponúkajú najjasnejšiu projekciu a najekonomickejšie riešenia dostupné v dnešnej dobe. Druhá séria projektorov Barco DP2K je pripravená pre technológiu DLP Cinema Enhanced 4K.

  

Nezmenená obrazová kvalita a vysoký svetelný výkon
Zapuzdrená optická časť sa stala charakteristickým prvkom Barco projektorov. Vďaka tomuto patentovanému hermetickému zapuzdreniu nemôžu nečistoty a prach vniknúť do najdôležitejšej časti projektoru - DLP čipom. Barco taktiež prichádza s novým unikátnym nástrojom pre nastavenie konvergencií, ktorý niekoľkonásobne zjednodušuje a urýchľuje samotnú inštaláciu. Projektory Barco sú naviac vybavené originálnou chladiacou technológiou DLP čipov v troch úrovniach. Tento proces výrazne znižuje náklady na prevádzku a údržbu a dramaticky predlžuje životnosť DLP čipov, ktoré sú najviac zaťažované.
 
Nízke prevádzkové náklady a jednoduchá údržba
Pre maximálne zníženie prevádzkových nákladov navrhlo Barco svoje projektory s modulárnym dizajnom. Znamená to, že každý komponent je ľahko prístupný a rýchle vymeniteľný, čím sa znižujú doby servisných zásahov a minimalizujú sa prestoje. Barco séria DP2K efektívne maximalizuje svetelný výkon pomocou klasických lámp s krátkym oblúkom, čo predstavuje značnú úsporu prevádzkových nákladov oproti konkurencii. Navyše sú klasické lampy dostupné od viacerých výrobcov. Zásadnou zmenou prešiel vzduchový filtračný systém nových projektorov. Séria II prináša ďalšie zníženie prevádzkových nákladov v podobe metalických filtrov pre opakované použitie
.

Barco a 3D technológia
Všetky projektory séria II DP2K sú pripravené pre projekciu 3D a sú kompatibilné so všetkými dostupnými 3D technológiami a sú optimalizované pre jedno alebo dvojprojektorové inštalácie. Barco v úzkej spolupráci s DOLBY prepracovalo unikátny kompaktný 3D systém DOLBY pre projektory Barco. Zjednodušuje sa tak implementácia 3D technológie do digitálneho kina a projektor s 3D systémom tak tvorí jeden kompaktný blok. Dnes môžeme jednoznačne potvrdiť, že 3D technológie vracajú filmových fanúšikov späť do kín.
 

      

 

         2. Generácia BARCO séria C

 

 

Pre malé a stredné sály vytvorilo Barco modelovú radu kompaktných projektorov DP2K série C. Táto rada je postavená na osvedčenej platforme 0,98" TI DLP Cinema čipov. Séria C kombinuje prvotriednu kvalitu obrazu a preverený modulárny dizajn s jednoduchým servisom a obsluhou.

Kľúčové vlastnosti
  • kompaktné, cenovo dostupné riešenia
  • dlhodobá kvalita obrazu a jasu vďaka originálne hermeticky zapuzdrenej optickej časti a vylepšenému trojstupňovému chladeniu
  • druhá generácia elektronických modulov pripravená pre DLP Cinema Enhanced 4K

  

Špecifikácie DP2K-12C DP2K-15C DP2K-20C
DMD 3x 0,98" DC2K dark metal devices
Rozlíšenie  2048 x 1080 pixelov
Zapuzdrenie hermeticky zapuzdrené DMDTM spolu s optikou
Lampa 1,5 - 2kW 1,5 - 3kW 1,5 - 4kW
Svetelný výkon 9.500 lm 14.500 lm 18.000 lm
Kontrast 2000:1 2000:1 2000:1
Video vstupy 2x SMPTE 292M, 2x DVI
Ovládanie I/O Ethernet, 8x GPIO, Sériový RS232
Vlastnosti 1 CLO (Constant Light Output), SNMP agent
Vlastnosti 2 Plne motorizovaný objektív, Inteligentné nastavenie lampy
Vlastnosti 3 HDCP podpora, Full 2K triple flash 3D
Doplnky ACS-2048, 3D tech., ovládací panel, stojan
Rozmery 558 x 694 x 1034 mm
Hmotnosť 100kg 102kg 102kg
Napájanie 230V 230V 230V

 

 

2. Generácia BARCO séria B

 

  

 
 
 
 
 
Pre stredné a veľké sály vytvorilo Barco modelovú radu DP2K série B, ktorá vyniká ultra vysokým svetelným výkonom. Táto rada je postavená na platforme 1,2" čipov TI DLP Cinema. Séria B zaručuje divákom unikátny filmový zážitok pri 2D aj 3D projekcii aj na tých najväčších filmových plátnach.
 
Kľúčové vlastnosti
  • bezkonkurenčný svetelný výkon vďaka vylepšenej konštrukcii optických prvkov
  • nízke prevádzkové náklady vďaka nižším nákladom na lampy, filtre s opakovaným použitím a modulárnej konštrukcii
  • inteligentné automatické nastavenie lampy
  • druhá generácia elektronických modulov pripravená pre DLP Cinema Enhanced 4K

 

Špecifikácie DP2K-19B DP2K-23B DP2K-32B
DMD 3x 1,2" DC2K dark metal devices
Rozlíšenie  2048 x 1080 pixelov
Zapuzdrenie hermeticky zapuzdrené DMDTM spolu s optikou
Lampa 1,5 - 3kW 1,5 - 4kW 1,5 - 7kW
Svetelný výkon 17.000 lm 22.000 lm 33.000 lm
Kontrast 2000:1 2000:1 2000:1
Video vstupy 2x SMPTE 292M, 2x DVI
Ovládanie I/O Ethernet, 8x GPIO, Sériový RS232
Vlastnosti 1 CLO (Constant Light Output), SNMP agent
Vlastnosti 2 Plne motorizovaný objektív, Inteligentné nastavenie lampy
Vlastnosti 3 HDCP podpora, Full 2K triple flash 3D
Doplnky ACS-2048, 3D tech., ovládací panel, stojan
Rozmery 604 x 754 x 1129 mm
Hmotnosť 133kg 133kg 140kg
Napájanie 230V 230V 3x 400V+N/3x230V

Barco ponúka projektor pre každú aplikáciu od kompaktu DP2K-12C až po vlajkovú loď DP2K-32B. A ktorý projektor je vhodný pre vašu aplikáciu? Tu je jednoduchá pomôcka (parametre sú orientačné pre 2D projekciu, presný výber projektoru a príslušenstva prenechajte odborníkovi):


Barco a alternatívny obsah

Prevádzkovatelia kín experimentujú s alternatívnym obsahom už veľa rokov. Vďaka nástupu digitálnych kinoprojektorov možno tieto moderné technológie využiť k projekcii nefilmových obsahov alebo živých prenosov. Zobrazenie alternatívneho obsahu prináša kinám možnosti organizovania športových či kultúrnych udalostí, odborných a firemných prezentácií, hranie počítačových hier, obchodných seminárov atď. Tieto možnosti otvárajú prevádzkovateľom doteraz neprístupný nový trh a prinášajú tržby naviac.

  

 Barco dodáva voliteľne k celej sérii DP2K prepínač 8x1 alternatívneho obsahu ACS-2048, ktorý sa stal ideálnym riešením pre všetky digitálne kiná či multiprojekcie. Prepínač podporuje všetky štandardné video vstupy / formáty - HD / SDI, SD-SDI, DVI, analóg, komponent, S-video, ktoré spracováva a konvertuje pomocou vysoko výkonného scalera. Výstupom je 12-bitový duálny DVI 2 048 x 1 080 základný formát digitálneho kina.

ACS-2048 podporuje najvyšší stupeň ochrany autorských práv - HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection). Tento implementovaný prvok ochrany umožňuje prehrávať alternatívny obsah z Blu-Ray diskov, zo satelitného vysielania alebo akýchkoľvek zdrojov signálu so zabezpečením HDCP. Celé zariadenie sa dá veľmi jednoducho ovládať z predného panelu prepínača alebo vzdialene pomocou integrácie v ovládacom dotykovom paneli. Vďaka možnostiam ACS-2048 prehrať akýkoľvek obsah z ľubovoľného zdroja, vrátane podpory HDCP, sa kinám ponúkajú nové možnosti využitia.

 

  
Barco ACS-2048