ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Audio Svetelná a Kino technika Hudobné nástroje a príslušenstvo

Svetelná a Kino technika - CHAMSYS /

Z veľkého počtu koncertov, divadelných predstavení, turné, kultúrnych či spoločenských udalostí a ďalších akcií, na ktorých môžete uvidieť typicky modré osvetľovacie pulty s logom britskej firmy ChamSys by ste určite netipovali, že značka svoje prvé produkty uviedla na trh pomerne nedávno – až v roku 2006 Napriek tomu si tento výrobca vďaka svojmu otvorenému a inovatívnemu prístupu vydobyl prakticky okamžite výrazné miesto v konkurencii nabitom a navyše tradične veľmi konzervatívnom segmente riadenia svetelných systémov, určených pre tie najnáročnejšie profesionálne aplikácie.
Za fenomenálnym úspechom DMX konzol ChamSys stoja štyri kľúčové prednosti:
Spoľahlivosť – mechanické prevedenie výrobkov je navrhnuté ako maximálne robustné, tak aby dokázalo odolať tvrdým podmienkam, o ktoré pri profesionálnom touringu nebýva núdza.
Kompatibilita – každý model a každá evolúcia softvéru dokáže prehrať akúkoľvek show vytvorenú v ľubovoľnom ďalšom DMX pulte výrobného portfólia značky.
Konektivita – svetelné konzoly podporujú celý rad rôznych protokolov a produktov tretích strán.
Škálovateľnosť - ponúka jasnú a priamočiaru cestu pre postupný upgrade, umožňujúci hladký prechod užívateľa z úrovne osvetľovača - začiatočníka a hobbistu až do plne profesionálnej sféry.

K dispozícii je tiež bezplatný počítačový softvér MagicQ s USB-DMX rozhraním pre platformy Windows, Linux aj MacOS, ktorého schopnosti je možné ľahko rozšíriť o celú paletu rôzne vybavených riadiacich fader wingov, nechýba mu však ani kompatibilita s „dospelými“ osvetľovacími konzolami.