ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Zvuková technika Svetelná a Kino technika Hudobné nástroje a príslušenstvo

Svetelná a Kino technika - JBL cinema / JBL reproduktorové sústavy pre digitálne kiná

JBL má za dobu svojho pôsobenia na trhu obrovské množstvo nazhromaždených skúseností na poli vývoja a výroby reproduktorových sústav pre divadlá, arény, štadióny a open-air festivaly. Vďaka poctivej implementácii exkluzívnych technológií a patentov sú JBL reproduktory schopné previesť ďaleko viac energie zosilňovača na akustický výkon. Väčšina výrobcov reproduktorových zostáv používa klasické meniče, ktoré získava od externých dodávateľov. V JBL je každý menič vyrábaný "pod vlastnou strechou", priamo pre konkrétnu sériu reproduktorov, pre ktorú bol vyvinutý. Výsledkom je množstvo jedinečných reproduktorových zostáv, z ktorých každá obsahuje originálne meniče optimalizované priamo pre špecifický účel danej reprosústavy. JBL už 70 rokov navrhuje reproduktory pre použitie v priestoroch každého predstaviteľného rozmeru, od malých televíznych prenosových vozov až po najväčšie svetové hudobné open-air udalosti, preto vie ako citlivo je potrebné pristupovať k šíreniu jednotlivých frekvenčných pásiem zvuku, aby v zóne vyžarovania i mimo nej mohli ľudia počuť čo najkvalitnejší zvuk

JBL ScreenArray séria

Najrozsiahlejšia séria JBL kino systémov prešla mnohými inováciami a začiatkom roka bola na NAMM show 2009 v Anahaime predstavená nová generácia ScreenArray®. Výškové sekcie pozostávajú z nových driverov s titániovými membránami, 3” cievkami a neodýmiovými magnetickými obvodmi. Nový výškový driver ideálne spolupracuje s novým zvukovodom s technológiou Screen Spreading Compensation™ pre vyrovnané vyžarovanie cez perforované premietacie plátna. Pre vylepšené výkonové vlastnosti je použitá nová nízko frekvenčná sekcia s 15” reproduktorom a s patentovanými technológiami Differential Drive™a Direct Cooled™. Všetky modely sú vybavené vylepšenými patentovanými crossovermi a “Optimized Aperture”  zvukovodmi. Trojpásmové systémy 3731, 3732 a 4732 sú určené pre Bi-Amp aplikácie, dostupné sú však aj v prevedení Tri-Amp. Dvojpásmové systémy majú vstavaný crossover pre full-range pasívne pripojenie, sú tiež dostupné  v prevedení Bi-Amp.

JBL 4000 séria Screen reproduktorov

Séria klasických dvojpásmových kino reproduktorov ponúka na výber z troch modelov. Základom pre komerčný zvuk kín s veľkými plátnami predstavuje model JBL 4670D. Pri výkone 600W má zároveň vysokú citlivosť a široký frekvenčný rozsah. Najlepší výber pri dvojpásmovom systéme predstavujú modely JBL 4675C. Zaručujú vyrovnaný frekvenčný rozsah a vysoký výkon v auditóriu. Vysoko výkonný model 4675C-4(8)LF je navrhnutý pre Bi-Amp aplikácie s výkonom 1200W/100W

JBL 5000 séria

Trojpásmové systémy JBL série 5000 predstavujú najvyššiu triedu vo zvukových systémoch pre kiná. Určené sú pre veľké a veľmi veľké priestory a  sály. Systém JBL 5672 je určený pre sály s kapacitou do 500 miest. Systém je navrhnutý pre Tri-Amp pripojenie, je však dostupná aj bi-amp verzia. Zvukovody obsahujú montážne kity pre precízne nastavenie smerovania. Konštrukcia je prispôsobená pre zapustenie do zadnej steny sály alebo pre inštaláciu do sub-ozvučnice. Nekompromisný systém JBL 5674 je určený pre sály s kapacitou až 1200 miest. Má zhodné vlastnosti s menším systémom v tejto sérií, ale naviac je použité unikátne usporiadanie DiamondQuad™ array. Výkony 1200W a 2400W stavajú tieto systémy medzi najvýkonnejšie v katagórii kino systémov. Mohutnosť systému 5674 dokazuje tiež váha viac ako 170 kg a rešpekt vzbudzuje aj výška takmer 3 metre

 JBL 8000 séria Surround reproduktorov

Na CinemaExpo 2008 v Amsterdame predstavil JBL  nové modely surroundov. Tri modely surroundov sú ideálne navrhnuté pre použitie vo všetkých typoch priestorov od najmenších až po veľmi veľké sály. Najmenší model ponúka výkon 150W, vysokú kompaktnosť a nízku hmotnosť 5kg. Dvojpásmový model je osadený 8 palcovým nízkotónovým reproduktorom pre rozšírený prenos nízkych frekvencií a výškovou sekciou so zabudovanou patentovanou technológiou Thermomaster®. Strednú cestu predstavuje výkonný a osvedčený model 8340A, ktorý doteraz predstavoval najlepší výber pre kiná a post-produkciu. Najvýkonnejší model 8350 ponúka výkon až 350W a extrémne vysokú citlivosť. Vždy dokonalé pokrytie zabezpečuje nový patentovaný titániový kompresný 1” driver 2408H-1. O reprodukciu nízkych frekvencií sa stará 10 palcový menič s vysokým zdvihom. Jeho hmotnosť však dosahuje iba necelých 9,5kg. Všetky modely spĺňajú náročné požiadavky pre použitie v nových “digitálnych” inštaláciách kín.

JBL 4000 séria Subwooferov

Subwoofery série JBL  4000 Vám zabezpečia mohutný zvuk veľkých filmových explózií a zároveň precízny dynamický zvuk akčných scén. Séria zastupuje modely výlučne s 18” reproduktormi a s výkonmi 600W, 800W a 1200W. Vo všetkých sú pritom využívané patentované technológie VGCTM, SVGTM a SFGTM. Robustný 98kg subwoofer 4642A s výkonom 1200W  má rozšírený spodný frekvenčný rozsah až k 22Hz. Pre väčšinu veľkých sál je postačujúci výkon 2400W, ktorý zabezpečia dva takéto subwoofery. Všetky modely subwooferov série  4000  sú samozrejme THX certifikované.

JBL 3000 séria

Séria JBL 3000 ponúka ekonomické riešenie ozvučenia kina. Predstavuje však aj niekoľko výnimočných vlastností, akou sú kompaktnosť, nízka hmotnosť a predovšetkým extrémne úzkou konštrukcia s inštalačnou hĺbkou len 30 cm. Ideálne nenáročné riešenie pre malé filmové kluby a sály s dĺžkou menej ako 15 metrov. Pre reprodukciu nízkofrekvenčných efektov (LFE) vytvoril JBL ekonomické riešenie subwooferu osadeným 18” reproduktorom s výkonom 300W .

Žiadny iný výrobca neposkytuje širšiu a cenovo - efektívnejšiu škálu riešení na to, aby vyhovel požiadavkám modernej reprodukcie zvuku v kinách, tak ako JBL Professional. Je teda jednoduché pochopiť, prečo dnes viac ako tri štvrtiny všetkých reproduktorov pre kiná predávané po celom svete pochádzjú práve od JBL Professional.