ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Zvuková technika Svetelná a Kino technika Hudobné nástroje a príslušenstvo

Svetelná a Kino technika - X Pand / X Pand - 3D systém s aktívnymi okuliarmi


Podobne rozšírenou 3D technológiou ako DOLBY 3D je technológia XPAND. Xpand využíva aktívnu polarizačnú technológiu s aktívnymi 3D okuliarmi. Okuliare sú synchronizované pomocou IR žiaričov a modulu, ktorý je synchronizovaný signálom z projektora. Okuliare sú podobne ako u Dolby chránené protikrádežovým senzorom. Nevýhodou je potreba napájania okuliarov vstavanou batériou a menšia odolnosť. Výhodou je dobrá svetelnosť.

 

a) "Aktívne ľavé oko"    b) Výmena batérií    c) "Aktívne pravé oko"       d) Synchronizačná jednotka a emitéry

Vymeniteľné batérie
Každá batéria má priemernú životnosť 300 hodín. Výmena batérie je jednoduchá a môže ju realizovať ktokoľvek pomocou špeciálneho XpanD kľúča, ktorý je dodávaný v balení s náhradnými batériami. 
Trvanlivosť
Aktívne okuliare série Xpand X101 sú robustné a flexibilné. Okuliare boli navrhnuté s
flexibilnými bodmi, ktoré rozširujú životnosť okuliarov. Pri testovaní v laboratóriu dosiahli okuliare X101 životnosť až 2000 projekcií a tak ponúka naozaj minimálne náklady na jednu projekciu.
Šifrovaná komunikácia
Pre lepšiu komunikáciu a vylúčenie presluchov, Xpand X101 séria pracuje so šifrovaným synchronizačným IR signálom.
Automatické zapínanie a vypínanie "ON / OFF"
Aby sa zabezpečilo fungovanie okuliarov hneď na začiatku projekcie a aby sa znížilo zasahovanie personálu kina a zlepšila životnosť batérie sú okuliare série X101 série vybavené automatickým zapínaním a vypínaním "ON" a "OFF".
Žiadne strieborné plátno
Štandardé biele plátno je možné použiť ako pre 2D aj 3D, čím sa eliminuje nežiaduca vlastnosť “hotspot” pri 2D projekcií na strieborné plátna. Klasické biele plátno ponúka vyšší pozorovací uhol s rovnakou kvalitou obrazu pre každé sedadlo v hľadisku. 
Najjasnejšie 3D riešenie
3D vyžaduje vysoký svetelný tok. Xpand X101 Séria ponúka rýchlejší čas prepínania pre jasnejší obraz. Celková účinnosť bola zvýšená na 17%. 
Dlhšia životnosť lampy
Vzhľadom na zvýšenú účinnosť X101 Série môže byť projektor nastavený na menší výkon lampy ako pri iných systémoch. Týmto nastavením je možné predĺženie životnosti lampy. 
Rozšírený dosah IR
Rozšírenie rozsahu IR emitérov a snímačov umožňuje inštalácie aj v najväčších sálach vo svete.
100% DLP
Xpand X101 Séria je optimalizovaná pre prácu s oboma súšasnými platformami 0,98” aj 1,2” DLP čipmi. 
Bezpečnostný systém EAS Tag
Xpand X101 séria teraz obsahuje štandardné senzory proti krádežiam
.

Xpand ONETM -  ekonomické riešenie 3D pre malé kiná

Pre malé kiná do 150 miest ponúka XPAND nové ekonomické riešenie Xpand ONETM. Tento zaujímavý set obsahuje IR žiarič a synchronizačný  modul v jednom zariadení a ponúka jednoduchú inštaláciu. Princíp zapojenia systému

:

 

Xpand 3D a DOLBY 3D sú najrozšírenejšie nelicencované technológie pre kiná. Tieto technológie nevyžadujú strieborné plátno a majú podporu kinoserverov a kinoprojektorov dodávaných firmou AudioMaster.

 www.xpand.me/cinema/